Najlepszy Żłobek Pruszków

Domowa sesja noworodkowa | Pytania i odpowiedzi na temat sesji w domu

W tym wpisie napiszę Ci dlaczego domowa sesja noworodkowa jest najlepszym wyborem jeżeli chodzi o utrwalenie pierwszych dni z Waszym maluszkiem i odpowiem na najczęściej frapujące Cię pytania dotyczące sesji w domu.

 

DOMOWA SESJA NOWORODKOWA – W DOMU CZY W STUDIO?

Niemniej pamiętaj, że wola wykonania sesji noworodkowej w domu bądź w studio jest kwestią indywidualną. Bez względu na to, na jaką sesję się zdecydujecie to do jej realizacji wybierzcie profesjonalistę. Osobę, która ma doświadczenie w fotografowaniu nowonarodzonych dzieci.

Zacznijmy od tego czym jest sesja w studio. Sesja w studio (najczęściej) jest sesją, która charakteryzuje się użyciem światła sztucznego, pozowaniem, stylizacjami, dodatkami. Sesja w domu, w moim wykonaniu, to sesja naturalna, skupiająca się na łapaniu chwil i emocji. Pamiętajcie, że:

  • pozowana sesja noworodkowa musi zostać zrealizowana do 14 doby życia maluszka. Domowa sesja noworodkowa wiąże się z tym, że nie musisz się nigdzie śpieszyć.
  • Na sesję w studio zazwyczaj musisz dojechać. Domowa sesja noworodkowa to zdjęcia w Waszym środowisku, jesteście spokojniejsi i bezpieczni.
  • Emocje na obu sesjach są zupełnie inne. Po latach, ja sama pamiętałabym bardziej te, które towarzyszyły sesji w domu. Bo to po prostu Wasz piękny czas utrwalony na fotografiach.

DOMOWA SESJA NOWORODKOWA – CZY MOJE MIESZKANIE NADAJE SIĘ DO SESJI?

Kochani, do sesji nadaje się każde mieszkanie. Ja wiem, że często oglądacie sesje w nowo wyremontowanych wnętrzach w trendach. Macie wówczas obawy czy Wasz kawałek przestrzeni sprosta rodzinnym ujęciom. I mimo, że Wy sami dobrze czujecie się w swojej przestrzeni to ciężko Wam zaprosić do niej fotografa. Tego nigdzie nie piszą ale pamiętajcie, że do sesji nadaje się kawałek przestrzeni ze światłem dziennym, nieraz białe prześcieradło czy jasny pled. Naprawdę nie wnętrze jest tu ważne, a Wasze emocje, obecność i bliskość. A obiektywy mam takie, że rozmywają całe tło i zawsze udzielam porad co do miejsca, w którym sesję zrealizujemy więc nie musicie się martwić.

DOMOWA SESJA NOWORODKOWA – JAKI STRÓJ NA SESJĘ WYBRAĆ?

Próbowaliście kiedyś zbliżyć do skóry twarzy kawałek kolorowej kartki bądź innego materiału? W wyniku takiego eksperymentu twarz nabiera kolorów z użytego materiału. Dlatego tak ważne jest aby na sesję ubierać się neutralnie w kolory. Tutaj odsyłam Cię do miejsca w którym możesz się zainspirować 🙂

 

DOMOWA  SESJA NOWORODKOWA – NIE CZUJEMY SIĘ FOTOGENICZNI, BOIMY SIĘ O TO, ŻE MALUSZEK BĘDZIE PŁAKAŁ

Kochani, nikt kto spotyka się ze mną na sesji rodzinnej nie jest modelem. Moja praca polega na tym aby zapewnić Wam na tyle komfortową atmosferę aby fotografie były jak najbardziej naturalne, a Wy żebyście się nie stresowali. Często wciskam spust migawki pomiędzy kadrami. Tym samym udaje mi się uwiecznić na fotografii te najpiękniejsze momenty. Moje sesje są luźne więc nie musicie się martwić, że sesja będzie dla Was sztuczna. Dodatkowo pomagam w „niepozowaniu” :). Jeżeli natomiast boicie się o to, że maluszek będzie płakał pamiętajcie, że każda emocja jest normalna, a ja mam wielką cierpliwość i realizuję sesję tak aby nikt się nie męczył. Zaufajcie mi 🙂

TUTAJ ODPOWIEM NA WSZYSTKIE WASZE PYTANIA I ZAPISZĘ TERMIN NA WASZĄ SESJĘ

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *